Sort by

Jackson has logged 1,390 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Diary of a Lost Girl

Diary of a Lost Girl

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Oklahoma!

Oklahoma!

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oklahoma!

Oklahoma!

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Wind

Wind

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Float

Float

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Loop

Loop

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La Traviata

La Traviata

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★
Edit this entry  
20
On Ice

On Ice

1935
×
★★½
Edit this entry  
20
The Hockey Champ

The Hockey Champ

1939
×
★★★
Edit this entry  
20
Grand Canyonscope

Grand Canyonscope

1954
×
★★½
Edit this entry  
20
Boat Builders

Boat Builders

1938
×
★★★
Edit this entry  
20
Mr. Duck Steps Out

Mr. Duck Steps Out

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chef Donald

Chef Donald

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Small One

The Small One

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Magician Mickey

Magician Mickey

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Corn Chips

Corn Chips

1951
×
★★★½
Edit this entry  
19
How to Play Baseball

How to Play Baseball

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Anna Lucasta

Anna Lucasta

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry