RSS feed for ilay
  • In The Heights

  • Hamilton

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Black Friday

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • StarKid Homecoming

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Three Summers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★½

  • The Guy Who Didn't Like Musicals

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Jesus Christ Superstar Live in Concert

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Arif V 216

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • The Solve It Squad Returns!

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Red Nose Day Actually

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Song to Song

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Firebringer

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½