RSS feed for ilay

ilay has logged 19 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★
Edit this entry  
22
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
Read the review Edit this entry  
21
Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Solaris

Solaris

1972
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jesus Christ Superstar Live in Concert

Jesus Christ Superstar Live in Concert

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★½
Edit this entry  
10
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
08
28 Hotel Rooms

28 Hotel Rooms

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Queen: Hungarian Rhapsody - Live In Budapest

Queen: Hungarian Rhapsody - Live In Budapest

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
02
We Will Rock You

We Will Rock You

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Queen on Fire: Live at the Bowl

Queen on Fire: Live at the Bowl

1982
×
★★★★½
Edit this entry