Sort by

Jacob has logged 143 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maid

Maid

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bug

Bug

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Opera

Opera

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devils

The Devils

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry