• All Too Well: The Short Film

  • Scenes from a Marriage

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

  • Bo Burnham: Inside

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Allen v. Farrow

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Billy

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Knock Down the House

  • Judy & Punch

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½