Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Book of Solutions

The Book of Solutions

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chicken for Linda!

Chicken for Linda!

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brother

Brother

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Animal Kingdom

The Animal Kingdom

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mami Wata

Mami Wata

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Disappearance of Shere Hite

The Disappearance of Shere Hite

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three of Us

Three of Us

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
Monica

Monica

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Occupied City

Occupied City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Close Your Eyes

Close Your Eyes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Origin

Origin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
12th Fail

12th Fail

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
How to Save a Dead Friend

How to Save a Dead Friend

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Orlando, My Political Biography

Orlando, My Political Biography

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★½
Edit this entry  
28
Shayda

Shayda

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To Kill a Tiger

To Kill a Tiger

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Golda

Golda

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bobi Wine: The People's President

Bobi Wine: The People's President

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Curse

The Curse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
River

River

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Symphony

American Symphony

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Monk and the Gun

The Monk and the Gun

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Do Not Expect Too Much from the End of the World

Do Not Expect Too Much from the End of the World

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
20,000 Species of Bees

20,000 Species of Bees

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry