Sort by

Jack has logged 26 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Gilda

Love, Gilda

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Of Fathers and Sons

Of Fathers and Sons

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grass

Grass

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry