Sort by

Jack has logged 43 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Swedish Love Story

A Swedish Love Story

1970
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Edit this entry  
20
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★½
Edit this entry  
17
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
15
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★½
Edit this entry  
14
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fiancés of Mac Donald Bridge

The Fiancés of Mac Donald Bridge

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Jacquot

Jacquot

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry