Sort by

Jack has logged 76 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Life in a Day 2020

Life in a Day 2020

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Was a Simple Man

I Was a Simple Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Human Factors

Human Factors

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Life in a Day

Life in a Day

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captains of Za'atari

Captains of Za'atari

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jockey

Jockey

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Pink Cloud

The Pink Cloud

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read other review Edit this entry  
24
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Babenco: Tell Me When I Die

Babenco: Tell Me When I Die

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Summerland

Summerland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
15
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Rocks

Rocks

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry