Sort by

Jack has logged 33 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old School

Old School

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Novelist's Film

The Novelist's Film

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pada

Pada

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Janes

The Janes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stuck on You

Stuck on You

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry