• 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Les Voleurs

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • Kitbull

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Green Book

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Blaze

    ★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Mummy

    ★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★

  • 13th

    ★★★½

  • LBJ

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Finding Dory

    ★★½

  • Paterson

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Belko Experiment

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Joy

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Creed

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★

  • Ant-Man

    ★★★