• The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • X

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Fresh

    ★★½

  • The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Wolf

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • True Things

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Voyagers

    ★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Tentacles

    ★½

  • In the Earth

    ★★½

  • CODA

    ★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Holidate

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Sweat

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Limbo

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Met a Girl

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★

  • Redemption of a Rogue

    ★★★

  • Here Are the Young Men

    ★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga