Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Smile

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nine and a Day

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Shane Gillis: Live in Austin

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Azor

    ★★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Dissident

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½