Sort by

Jack Draper has logged 28 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Edit this entry  
29
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trip

The Trip

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Edit this entry  
19
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Reds

Reds

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
You Still Have Time

You Still Have Time

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Edit this entry  
09
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clockers

Clockers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry