Jack has logged 93 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Columbus

Columbus

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil and Miss Jones

The Devil and Miss Jones

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tangerine

Tangerine

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Last Time I Saw Richard

The Last Time I Saw Richard

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Egg

Egg

2018
×
Edit this entry  
29
Sunburn

Sunburn

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Small Time Crooks

Small Time Crooks

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
The Sound of Blue, Green and Red

The Sound of Blue, Green and Red

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Waffles

Waffles

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Waves

Waves

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Colour Of His Hair

The Colour Of His Hair

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dominant Species

Dominant Species

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wizard

The Wizard

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
Read the review Edit this entry  
21
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bitter Orange

Bitter Orange

2013
×
Edit this entry  
20
Waffle

Waffle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Acadiana

Acadiana

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Norteños

Norteños

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The House That Jack Built

The House That Jack Built

1900
×
Read the review Edit this entry  
18
Asylum

Asylum

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Edit this entry  
18
It's No Game

It's No Game

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Braid

Braid

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Archangel

Archangel

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Right Place, Wrong Tim

Right Place, Wrong Tim

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
La luna

La luna

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry