Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Home Team

Home Team

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mass

Mass

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Holiday on the Buses

Holiday on the Buses

1973
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Duel

Duel

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Val

Val

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry