Jack has logged 287 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Grandmother's House

Grandmother's House

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Looker

Looker

1981
×
★★★
Edit this entry  
27
Wanted: Dead or Alive

Wanted: Dead or Alive

1987
×
★★
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Out for Justice

Out for Justice

1991
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★
Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sting of Death

Sting of Death

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
Paradise Alley

Paradise Alley

1978
×
★★★½
Edit this entry  
10
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Born of Fire

Born of Fire

1987
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
The Phantom

The Phantom

1996
×
★★½
Edit this entry  
04
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Split Second

Split Second

1992
×
★★½
Edit this entry  
27
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
08
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Wolf

Wolf

1994
×
★★★
Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Leatherface

Leatherface

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★½
Edit this entry  
18
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★½
Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry