Jack has logged 28 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Above the Law

Above the Law

1988
×
★★½
Edit this entry  
30
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
Read prior review Edit this entry  
25
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Flawless

Flawless

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Crash

Crash

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tigerland

Tigerland

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Loudest Voice

The Loudest Voice

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Avenging Angel

Avenging Angel

1985
×
★★
Edit this entry  
02
The Pagemaster

The Pagemaster

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Sliver

Sliver

1993
×
★★½
Edit this entry