Sort by

Jack has logged 368 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★
Edit this entry  
30
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
On the Buses

On the Buses

1971
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mutiny on the Buses

Mutiny on the Buses

1972
×
★★★½
Edit this entry  
26
Holiday on the Buses

Holiday on the Buses

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sr.

Sr.

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Edit this entry  
13
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Comfort and Joy

Comfort and Joy

1984
×
★★★★
Edit this entry  
12
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★½
Edit this entry  
11
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bliss

Bliss

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Gorgon

The Gorgon

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Microwave Massacre

Microwave Massacre

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Massacre in Dinosaur Valley

Massacre in Dinosaur Valley

1985
×
★★½
Edit this entry  
27
Delirium

Delirium

1979
×
★★
Edit this entry  
23
The Beast Must Die

The Beast Must Die

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Feud

Death Feud

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Skinner

Skinner

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jagged Edge

Jagged Edge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Road House

Road House

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
UHF

UHF

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Swimming with Sharks

Swimming with Sharks

1994
×
★★½
Edit this entry  
08
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry