Sort by

JackBurton1234 has logged 494 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wavelength

Wavelength

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Dogwalker's Christmas Tale

A Dogwalker's Christmas Tale

2015
×
½
Edit this entry  
27
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Is the Message, the Message Is Death

Love Is the Message, the Message Is Death

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Electric Dragon 80.000 V

Electric Dragon 80.000 V

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
X Japan: Art of Life 1993.12.31 Tokyo Dome

X Japan: Art of Life 1993.12.31 Tokyo Dome

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1897
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Demolition of a Wall

Demolition of a Wall

1896
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ventana

Ventana

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lux Taal

Lux Taal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Hot Chili Peppers: Live at Slane Castle

Red Hot Chili Peppers: Live at Slane Castle

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Offering

Offering

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Hot Chili Peppers: Live at Slane Castle

Red Hot Chili Peppers: Live at Slane Castle

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
George Carlin: Life Is Worth Losing

George Carlin: Life Is Worth Losing

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Screen Test: Edie Sedgwick

Screen Test: Edie Sedgwick

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kingdom of the Fairies

The Kingdom of the Fairies

1903
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Screen Test: Edie Sedgwick

Screen Test: Edie Sedgwick

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Lothringen!

Lothringen!

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bellboy

The Bellboy

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Infernum

Infernum

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
31

31

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Scenes from My Life

Scenes from My Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stellar

Stellar

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Gradations I-II

Gradations I-II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry