Sort by

JackBurton1234 has logged 299 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Belfast

Belfast

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1897
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Anima

Anima

2019
×
Read prior review Edit this entry  
02
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Titus

Titus

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Ran

Ran

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
School for Postmen

School for Postmen

1947
×
★★★½
Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
Read prior review Edit this entry  
20
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
18
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry