Sort by

jayc has logged 258 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Porno

Porno

2019
×
★½
Edit this entry  
30
Severance

Severance

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★
Edit this entry  
30
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Stitches

Stitches

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Children

The Children

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
19
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Come Play

Come Play

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cursed

Cursed

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry