• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Citadel

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Run

    ½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Night Shifts

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Secret Garden

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • PHANTASY

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Stump the Guesser

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Matches

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★