Sort by

JackCr31 has logged 43 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Amy

Amy

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Daft Punk Unchained

Daft Punk Unchained

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Grudge

The Grudge

2020
×
½
Edit this entry  
06
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
06
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
06
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry