Sort by
  • Pamela, A Love Story

    ★★★★½

  • The Subtle Art of Not Giving a F*ck

  • Babylon

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Stutz

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Redeem Team

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Athena

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

  • Nope

  • Bullet Train

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Funny Pages

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • The Stranger

    ★★★

  • Our Father

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★½

  • RRR

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Free Chol Soo Lee

    ★★★★½

  • Resurrection

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Blood Brothers: Malcolm X & Muhammad Ali

  • Untold: Breaking Point

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

  • Untold: Deal with the Devil

  • Untold: Malice at the Palace

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Summit of the Gods

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★

  • All My Friends Hate Me

  • Time

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Seaspiracy

  • Nobody

    ★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Pelé

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Misha and the Wolves

  • News of the World

    ★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½