Sort by

JackDarrer has logged 31 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Edit this entry  
11
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry