• Elvis

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Boxing Day

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Four Roads

  • Thunder Force

    ½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★½

  • Soul

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★½

  • In My Room

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Strasbourg 1518

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★

  • The World to Come

    ★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★