• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

  • Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • My Best Part

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Almost Love

    ★★

  • Aladdin

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Conjuring

    ★★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★★★

  • Rise of the Guardians

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★½

  • The Avengers

    ★★★½

  • Thor

    ★★½

  • Tangled

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • The Sorcerer's Apprentice

    ★★★

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Fantastic Four

    ★½

  • National Treasure

    ★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • X-Men

    ★★★

  • Maurice

    ★★★★½