Sort by

Jack has logged 23 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry