RSS feed for Jack
  • Onward

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Penguins

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Suspiria

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Game Night

    ★★½

  • Peter Rabbit

    ★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★

  • Ferdinand

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★

  • Revenge

    ★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Life

    ★★★

  • The Shack

    ★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • Better Watch Out

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Blair Witch

    ★★★

  • Cell

    ★★½

  • Lights Out

    ★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • The Belko Experiment

    ★★★

  • Sausage Party

    ★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Wiener-Dog

    ★★★