Sort by

Jack has logged 14 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Sound It Out

Sound It Out

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry