• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • Morbius

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Cheaper by the Dozen

  • Ambulance

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Dog

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • There's No End

    ★★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★½

  • Maguire-Man

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★½

  • Luca

    ★★★½