RSS feed for Jack

Jack has logged 92 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Changing Lanes

Changing Lanes

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stretch

Stretch

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Edit this entry