Jackie has logged 15 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry