• The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★½

  • Seaspiracy

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The F**k-It List

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • Jumanji: The Next Level

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

  • Fire in Paradise

    ★★★½

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Aladdin

  • The Perfect Date

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Instant Family

  • Bird Box

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Hate U Give

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Meg

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Evil Genius

  • The Kissing Booth

  • Bao

  • Bethany Hamilton: Unstoppable

  • Operation Odessa

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

  • Love, Simon

  • Studio 54

  • Eighth Grade

  • Pitch Perfect 3

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder

  • Paddington 2

  • The Dawn Wall

    ★★★★½

  • Boo 2! A Madea Halloween

  • Coco

  • Happy Death Day