🕸 🖤 Jackie 🖤🕸 has logged 75 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angel

Angel

1984
×
Read the review Edit this entry  
25
LITTLE BOY MANIAC

LITTLE BOY MANIAC

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Eden

Big Eden

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Grindhouse

American Grindhouse

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
10
She-Devils on Wheels

She-Devils on Wheels

1968
×
Read the review Edit this entry  
05
Casablanca

Casablanca

1942
×
Read the review Edit this entry  
05
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
Read the review Edit this entry  
05
Inspector Gadget

Inspector Gadget

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Private Parts

Private Parts

1972
×
Read the review Edit this entry  
21
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Susanne Bartsch: On Top

Susanne Bartsch: On Top

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Kissed

Kissed

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
Read the review Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shed

The Shed

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Host

Host

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
Read the review Edit this entry  
21
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
Read the review Edit this entry  
21
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Alvin and the Chipmunks Meet Frankenstein

Alvin and the Chipmunks Meet Frankenstein

1999
×
Edit this entry  
18
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
Edit this entry  
18
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Legend of Billie Jean

The Legend of Billie Jean

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Critters

Critters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry