• The Many Saints of Newark

    ★½

  • Kicking Blood

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Candyman

  • The Green Knight

  • The French Dispatch

  • The White Tiger

    ★★

  • Long Toast

    ★½

  • Puparia

  • Mank

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Zola

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • Devil Between the Legs

    ½

  • About Endlessness

  • Joker

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • T

    ★★★½

  • Ready or Not

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Brightburn

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Booksmart

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Beach Bum

  • When I Get Home

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Fyre

  • 1968 < 2018 > 2068

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Bad Times at the El Royale

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

  • Cam

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Fainting Spells

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★