• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Nimic

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Monos

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Polar

  • Fyre

    ★★★★

  • Glass

    ★★★