Sort by

jackransom97 has logged 31 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Kombat: Rebirth

Mortal Kombat: Rebirth

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry