Sort by

Jack has logged 48 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doom

Doom

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
High Life

High Life

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amusement

Amusement

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Commando

Commando

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Urotsukidōji: Legend of the Overfiend

Urotsukidōji: Legend of the Overfiend

1989
×
Edit this entry  
02
Equals

Equals

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry