Sort by

Jack has logged 55 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Night of the Demons 2

Night of the Demons 2

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Tower of Terror

Tower of Terror

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Demons

Night of the Demons

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Winchester

Winchester

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Casper Meets Wendy

Casper Meets Wendy

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
17
Casper: A Spirited Beginning

Casper: A Spirited Beginning

1997
×
Read the review Edit this entry  
16
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flight 7500

Flight 7500

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
That Darn Cat

That Darn Cat

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pandemic

Pandemic

2007
×
Edit this entry  
10
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bad Education Movie

The Bad Education Movie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry