Jackson has logged 32 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The 3:07 AM Project

The 3:07 AM Project

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Messages

Messages

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
United 93

United 93

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry