• Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★½

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Skin

    ½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Mirai

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Support the Girls

    ★★★★½

  • The Party's Just Beginning

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Unicorn Store

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Hugo

    ★★★★½

  • Burlesque

    ★½

  • The King's Speech

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Toy Story 3

    ★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★½

  • Up

    ★★★½

  • Drag Me to Hell

    ★★★★½

  • Coraline

    ★★★★★

  • Paul Blart: Mall Cop

    ★★½

  • Step Brothers

  • Camp Rock

  • Happy-Go-Lucky

    ★★★★★