JacksonDevlin08 has logged 96 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Burlesque

Burlesque

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Up

Up

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Winchester '73

Winchester '73

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Skin

Skin

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Straight Talk

Straight Talk

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rock-A-Doodle

Rock-A-Doodle

1991
×
Read the review Edit this entry  
09
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thumbelina

Thumbelina

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Quest for Camelot

Quest for Camelot

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Recess: School's Out

Recess: School's Out

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry