Jackson has logged 150 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Phineas and Ferb: Mission Marvel

Phineas and Ferb: Mission Marvel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Edit this entry  
30
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Good German

The Good German

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Nerve

Nerve

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Flight

Flight

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Best Little Whorehouse in Texas

The Best Little Whorehouse in Texas

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Cake

Cake

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Misery

Misery

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry