Jackson has logged 42 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Lion in Winter

The Lion in Winter

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Waiting for Anya

Waiting for Anya

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mask Patrol

Mask Patrol

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fools Rush In

Fools Rush In

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry