rachel has logged 547 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
About Last Night

About Last Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Zog

Zog

2018
×
Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Passengers

Passengers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
22
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
★★
Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Marvel's The Defenders

Marvel's The Defenders

2017
×
Edit this entry  
10
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★★
Edit this entry  
09
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★½
Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry