rachel has logged 53 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Newcomers

The Newcomers

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★½
Edit this entry  
25
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
One Day

One Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Date and Switch

Date and Switch

2014
×
★★
Edit this entry  
16
The Rebound

The Rebound

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Some Kind of Beautiful

Some Kind of Beautiful

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wanted

Wanted

2008
×
★½
Edit this entry  
08
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
08
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Joy

Joy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry