Sort by

Jack has logged 125 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
11
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
½
Edit this entry  
28
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry