Sort by
  • The Iron Claw

    ★★★★

  • Poison

    ★★

  • The Rat Catcher

    ★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★½

  • Maestro

    ★★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★

  • Ferrari

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Saltburn

    ★★★½

  • Global Pursuit

    ½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Fast X

    ★★

  • Succession - Logan Roy Story

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • Boston Strangler

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Creed III

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • Passages

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ½

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★½

  • Riceboy Sleeps

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★½

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Better Call Saul Presents: Slippin' Jimmy

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • A Farewell to Ozark

  • We Own This City

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Rescued by Ruby

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Dirtbag

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Don't Look Up

  • tick, tick...BOOM!

    ★★